Burgerfest 2016

Burgerfest je dvoudenní unikátní, kulturní festival pravidelně probíhající pod záštitou US Ambasády a MČ Praha 7. Vznikl v roce 2012 a v současné době je největším burgerovým festivalem v Evropě.

Burgerfest 2016

V dnešní uspěchané době se stal burger symbolem rychlého a mnohdy nepříliš kvalitního jídla z fast foodu. Posláním Burgerfestu je dokázat, že i tradiční americké jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii. Cílem festivalu tak je vyvrátit mýty o americké kuchyni, kultuře a ukázat, že burger není žádný karbanátek, ale umění, které zaslouží svůj festival! Základem je příprava z kvalitních a čerstvých surovin a to přímo na místě před zraky návštěvníků. Ostatně, v předchozím ročníku nás podpořilo desítky tisíc stejně smýšlejících lidí a snědlo se více než 60 tisíc burgerů, což nám dodává odvahu udělat další ročník ještě zajímavější.

Burgerfest není jen o burgerech a bbq, ale oslavuje hlavně ty, kteří se chtějí pobavit, dobře najíst, zažít kousek Ameriky ve vší své rozmanitosti a k tomu v příjemné a pohodové atmosféře. Letošní ročník se můžete těšit i na více restaurací ze zahraničí, což jistě ještě zvýší celkovou pestrost nabídky. A jak je naším dobrým zvykem každý ročník nezůstává pouze u jídla, ale můžete se těšit na atraktivní doprovodný program a letošní jubilejní 5. ročník a zároveň oslava 150. výročí Jack Daniel Distillery bude hodně nabitý! Již nyní můžeme prozradit, že budeme mimo jiné opět hostit partičku grilovacích nadšenců - BBQ Pit Boys (USA) kteří předvedou svojí grilovací show a přijedou i jejich fanoušci z celého světa. Samozřejmě budou opět oblíbené soutěže nejen v pojídání burgerů ale také si zahrajete o motorku HD, kdy stačí správně kopnout do míče amerického fotbalu, trefit branku a nový Harley bude doma. Jednoduše, přípravy pro nadcházející jubilejní 5. ročník jsou v plném proudy a již nyní se můžete připravit na pořádnou show!

"V hovězí věříme!"

Otevírací doba areálu
Sobota     10.9.2016     10:00-22:00
Neděle     11.9.2016     10:00-20:00

Stánky jsou dostupné po celou dobu otevření areálu akce.
Vstupenky je možno zakoupit přímo na pokladnách Výstaviště ve dnech konání akce! Děti do 120 cm a ZTP mají VSTUP ZDARMA!