Vakuová svářečka fólií - nový fenomén proti plýtvání potravinami

Vakuová svářečka fólií uchovává potraviny dlouho čerstvé, podpoří plné aroma i chuť, zachovává živiny, které by se po několika dnech uložení dávno znehodnotily a ze všeho nejvíc jíte zdravěji. Bez nadsázky, teprve s vakuovačkou pochopíte, jak snadné je předcházet plýtvání a vyhazování potravin a o úspoře rodinného rozpočtu za jídlo ani nemluvě.

 

vakuovacka-320.jpgDŮSLEDNÁ PÉČE O POTRAVINY


Vakuovačka chrání kvalitu potravin tím, že po odsátí vzduchu a uskladnění ve vakuu, zpomaluje množení nežádoucích mikroorganizmů, jako jsou bakterie nebo plísně, a brání potravinu před nasáknutím cizích pachů. Jídlo zůstává 3 – 5 krát déle čerstvé a tedy zdravé, než při obvyklém uložení v chladničce.

 
Přesto patří vakuovačka mezi spotřebiče, u kterého budou mnozí váhat nad reálným využitím. Přitom je to velmi snadné, vysvětluje Pavel Šramota, produktový manažer značky CATLER: „Pomineme-li její všestrannost, rozměr využití v domácnosti bude hodně souviset se způsobem nakupování. Pokud nakupujete s rozmyslem na několik dní dopředu a řídíte se spíš aktuální chutí a potřebou, oceníte vakuovačku na domácí speciality jako je třeba marinovaný steak, aromatické sýry, maso na řízky nebo ryby - bez šíření nepříjemného zápachu v lednici.  Avšak větší rodiny anebo ti, kdo nakupují velká balení, která pak potřebují uskladnit nebo udržet svěží - pro ně bude vakuovačka spásná v mnoha směrech. Schopnost, jakým šetří prostor v lednici či v mrazáku, uchová otevřené potraviny a zabrání zkažení, uskladní na později uvařené jídlo, které pouze ohřejete v mikrovlnce – to jsou jen střípky možností využití. K tomu všemu přičtěte významnou úsporu rodinných financí za potraviny a to už stojí za zvážení“.
 

DOMA & NA DOVOLENOU


Představte si, že vakuovačku používáte nejen doma při každodenních činnostech, ale můžete ji vzít sebou na dovolenou. Rybářům poslouží pro jejich úlovky, chalupářům při sklizni úrody nebo jako „přepravka jídla“, které později uvaříte. Napájení 12 V umožňuje používání v autech, na lodi nebo v karavanech atd.
 

SPECIFICKÉ FUNKCE VÁKUOVAČKY

 
Milovníci vína zaplesají radostí, když zjistí, že z nedopité lahve mohou odsát vzduch a zachovat vínu lepší vlastnosti až do další spotřeby. Vákuovačka CATLER je vybavena speciálním nástavcem pro lahve, který si oblíbí všichni kulináři například z důvodu zachování plného aroma u octu nebo kvalitního oleje. Odsátím vzduchu z lahve totiž předejdou žluknutí a ztrátě aroma.
 

VAKUOVÁ SVÁŘEČKA FÓLIÍ CATLER VS 8010

 
S vákuovačkou CATLER bezpečně prodloužíte čerstvost potravin. Ušetří prostor v chladničce nebo v mrazáku, pomůže na cestách a přípravě potravin na letní dovolenou. Abyste k přípravě potravin pro skladování měli vše po ruce, součástí vakuovačky je i kuchyňská váha a řezací nůž. Další předností je podpora napájení 12 V/220V, to umožňuje klasické síťové napájení nebo na cestách v autě, na lodi či v karavanu a díky 2xAA bateriím lze používat kuchyňskou váhu na vákuovačce opravdu kdykoli.  
 
Kromě vakuového balení do sáčků nebo rolí umí vakuovačka odsát vzduch z lahví pomocí speciálního nástavce a tím uchovat vína, octy či oleje. Samotné odsávání probíhá tiše, volit můžete z 2 rychlostí odsávání – normál/jemné a 2 režimů odsávání – suché/vlhké potraviny.
 
MOC cena vakuovačky: 3 990 Kč
 

TIP:

 
K vakuovačce je možnost zakoupení fólie v rolích nebo v pytlíku v šíři 20 - 30 cm. Fólie jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, jsou pevné, odolné a zdravotně nezávadné.  Udržují vlhkost, jsou antibakteriální a BPA free. Umožňují zamrazování i mikrovlnný ohřev, můžete je mýt v myčce nádobí a ve finále jsou recyklovatelné, čímž šetří životní prostředí. Pro odsátí vzduchu slouží speciální kanálky.